Торговий відділ

Автоматичний ввід резерву

     Почнемо з того що автоматичне введення резерву (АВР) - це система націлена на підтримку електропостачання пристроїв і споживачів критичних до короткочасного або тривалого зникнення електричного живлення.

     Ця система використовується у випадках, коли потрібно перемкнути навантаження між незалежними джерелами електроенергії у випадках аварії або будь-якого іншого збою в роботі системи електропостачання. Зазвичай АВР використовується в тих випадках, коли потрібно перемкнути навантаження з основного живлення на аварійне або ж здійснити переклад навантаження з одного незалежного джерела живлення на інше.

     Якщо ж потрібно забезпечити електропостачання першої категорії надійності споживачів електроенергії, тут використовують схеми АВР для трьох і більше незалежних джерел, якими можуть бути як автономні дизельні електростанції, так і джерела безперебійного живлення.

Схема АВР на контакторах

 

     Схему АВР на два вводи можна реалізувати за допомогою контакторів, збирається така схема в щиті. У ньому, як правило, використовуються два контактора з взаємним електромеханічним або електричним блокуванням, а так само реле контролю фаз , яке відстежує параметри електричної мережі основного і резервного джерел. Якщо брати найдешевші щити АВР на контакторах, то в них вже використовується звичайне реле, а контроль напруги ведеться переважно на одній фазі, ні про який контроль частоти і осідання напруги не йде й мови. Якщо в цій фазі зникає напруга, то щит автоматичного введення резерву перемикає живлення споживачів на резервне джерело.

     У сучасних схемах застосовується повнофункціональне реле, контроль в якому ведеться за напругою і частотою у кожній з трьох фаз, є можливість програмувати затримки і діапазони спрацьовування. Перевагою таких реле є повний контроль параметрів мережі електропостачання.

     Щити АВР збираються на базі зарубіжного та вітчизняного електротехнічного обладнання. Конструкція АВР може представляти із себе щит або підлогову шафу.

Щит АВР з автоматичним рубильником і з мотор-приводом

     На відміну від схеми на контакторах, в схемі з мотор-редуктором рубильник є основоположним елементом цього щита. Перемикання між середнім і нульовим положенням проводиться мотор-приводом. Керування приводом відбувається за допомогою контролера, який встановлюється окремо або є частиною рубильника. При несправності, заміна контролера або приводу здійснюється без демонтажу рубильника і самого щита АВР. Є можливість перемикання навантаження в ручному режимі при знятому контролері і приводі. Досить простий монтаж щита АВР. При його складанні потрібно встановити рубильник на монтажну плату, без яких-небудь додаткових контрольних або силових з'єднань. З недоліків можна відзначити досить високу ціну.

    Схеми АВР;відрізняються в залежності від його типу. Існує три види схем: АВР з пріоритетом першого введення, з рівноцінними вводами і без повернення.

1. Пріоритет першого введення. При пропажі напруги на першому введенні відбувається перемикання на другий ввід. Після того як напруги з'являється на першому введенні відбувається повернення.

2. Схема з рівноцінними вводами. Будь-який з двох вводів в цій схемі може бути і робочим і резервним. Якщо пропадає напруга на першому введенні, відбувається перехід на другий ввід без повернення на перший. Якщо пропадає напруга на другому вводі, перемикання відбувається на перший введення.

3. Без повернення. Дана схема АВР відрізняється від попередньої тим, що при появі живлення від робочого джерела, повернення у вихідне положення необхідно проводити уручну.

       Представлена схема є найпростішою серед схем АВР. Вона складається з: двох вимикачів навантаження QS1 і QS2, які комутують основний L12 і резервний вводи L22; контактора KM, який має по два нормально замкнутих і нормально розімкнутих контакту; сигнальної зеленої лампи HLG для індикації роботи основного джерела живлення; сигнальної червоної лампи HLR для індикації роботи резервного джерела живлення; клемника XT; автоматичного вимикача QF, який захищає споживача від струмів короткого замикання і від перевантаження. Контакт А1 котушки контактора КМ підключений до лінії L11. Нульовий провід N підключений до контакту А2 котушки контактора КМ, а також до сигнальним лампам HLG і HLR.

     Спочатку розглянемо роботу ланцюга при роботі на основному живленні L11: вимикачі QS1 і QS2 включені, при цьому спрацьовує котушка контактора KM і нормально замкнуті контакти контактора КМ розмикаються, а нормально розімкнуті - замикаються, при цьому струм проходить по лінії L11.

     Далі, через автоматичний вимикач QF, струм надходить до споживача, при цьому загоряється зелена лампа HLG. У разі відсутності напруги на основному джерелі котушка контактора КМ залишається без живлення, всі контакти контактора КМ повертаються у вихідний стан, до споживача струм надходить уже через резервне джерело L21 і загориться червона лампа HLR.

Замовити дзвінок
* Ваше ім'я:
* Ваш номер телефону:

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо

×